خوشبختی

مهسا می گوید اگر مطمئن بود که بروم خوشبخت می شوم، انقدر نگران نبود. من می گویم حتا اگر اشتباه باشد باید بروم. مهسا می گوید ببینم چه چیزی اگر عوض شود دیگر نمی خواهم بروم. من می گویم فکر می کنم. مهسا خیلی چیزها می گوید که مرا به فکر وامی دارد. خیلی چیزها می گوید که می فهمم چقدر دوستم دارد. خیلی چیزها می گوید که وسوسه ام می کند به ماندن.

حمید می گوید باید یک جایی این وضعیت را تمام کنم. باید تکلیفم را روشن کنم با خودم. باید از این حال و هوا درآیم. حمید را هم می دانم که چقدر دوستم دارد. امنیت و آرامش کنارش بودن چیزی نیست که به این راحتی ها بشود تصمیم نداشتنش را گرفت.

غیر از اینها کسی چیز خاصی نمی گوید. نکته ی جالبی است، چند نفر هستند که خوشبختی من، شادی من و رضایت من از زندگی برای شان مهم باشد؟ اصلن باید مهم باشد؟ مگر من به خوشبختی چند نفر در این دنیا فکر می کنم؟ مگر اصلن جز خودم به کس دیگری هم فکر می کنم؟ حتا خودم که فقط به خودم فکر می کنم هم نمی دانم خوشبختی چیست،‌کجاست، چطور باید باشم که احساس کنم خوشبختم، راضی ام از زندگی و کمی، فقط کمی، انگیزه دارم برای ادامه ی آن.

نه، هیچ کس مرا نمی شناسد، حتا خودم. حاضرم شرط ببندم. حاضرم بزرگ ترین چیزها را شرط ببندم. و من لازم دارم که خودم را بشناسم، هر چه زودتر. باید تجربه کنم،‌ یاد بگیرم، زمین بخورم، بلند شوم. من زمان زیادی را برای شناختن خودم از دست داده ام. بیش از این جایز نیست.

آری،‌خودخواهم! این را همه می گویند و من قبولش دارم.

/ 9 نظر / 3 بازدید
ماه رقصان

اصلا اصلش همینه . نکته اش همین جاست که خوشبختی واقعا تعریف نداره... حتی یک نفر برای خودش چه برسه به یک نفر برای بقیه. حق با ساسانه . حتی آدمهایی که ما فکر می کنیم فهمیدن خوشبختی چیه و می گن دانش هم باز گیج و گم ن . بعضی ها ولی صادقانه تر می گن " نمی دونم " مث تو.

بهاره

1- من به خوشبختی تو علاقه مندم! 2- خودخواهی نیست اگر از سکون خسته شدی و می خوای کوچیک بازی نکنی تو زندگی. خودخواهی اینه که بپوسی و دیگران رو هم همراه خودت بپوسونی. فقط وقتی می تونی به حال دیگران سودمند باشی که خودت راضی باشی. پس اگه یه جایی می لنگه و ناراضی هستی، زودتر دست به کار شو. 3- حمید حرف خیلی درستی زده که خودتو از بلاتکلیفی در بیاری. می دونی چقدر داری هزینه می دی بابت بلاتکلیفی؟ 4- رضایت اصلا معنی اش خروج از ایران نیست. موندن ایران هم نیست. 5- چیزی که من می تونم بگم اینه که به ندای درونت گوش بده. شاید زیادی فکر کردی. ببین دلت چی می گه. انتخاب هم که کردی، هر چی که بود پاش وایستا. همینه که ارزش داره. 6- موفق باشی و ما رو در جریان بگذار.

جیران

اگرخودخواه نباشی نمی تونی کس دیگری رو دوست داشته باشی.من رو ببین اخر خودخواهم اما عاشق تمام ادم هایی هستم که دور و برم هستند.نگران این چیز ها نباش.یه دفعه خودت رو رها کن و خلاص.

م

har ja miri, boro ... vali 2tayi berin, tanhayi kheili sakhte

Mahshid

che ghadr fargh hast beine mano to,bazi vaghta shak mikonam be rabeteye khunimun,bishtare vaghta barat mitarsam,hamuntor ke ta ghabl az ezdevajet hamishe barat negaran budam dobare be un noe negarani dochar shodam va in mitarsunatam,khoshbakhtit baraye kheili bishtar az unae ke fekr koni moheme,faghat midunam nemikham maryamam ruhiyeye ghabele setayeshesho az dast bede,yeki az sutunaye zendegim hamishe to budi,pas nabudesh nakon,na baraye man na baraye kheili haye dige,va dige inke to ke mikhay sharayete alano yadet nare,yekam be gozashtat ham fek kon ke emruz beheshte royaye diruzete,pas yekam bishtar ghadresho bedun.

ماه رقصان

من هم تو بعضی موارد با مهشید موافقم و اگه لحظه به لحظه ی گذشته تو باهات تو اون اتاق یشمی دوست داشتنی نگذرونده بودم الان می گفتم اینقدر دلت یه چیزی رو می خواد حتما برو و تجربه اش کن و بی شک درست ترین تصمیمه( الان هم البته می گم اگه چیزی رو اینقدر می خوای برو و تجربه اش کن ). ما همه تو رو دوست داریم و برای هممون خوشبختی و حس خوش تو و حال خوب تو مهمه. توی این شک نکن . یکی از حقوق بشره : حق تجربه کردن. [لبخند]

نیم

در یونان هفته ی پیش یک معلم رقص امریکای لاتین پیدا کردم. جو گرم آن بار و آدم های دوست داشتنی اش تازه به من فهماند که چه جور جایی بودی. درسی که آنها می دادند این بود که شادی دلیل نمی خواهد. پول نمی خواهد. هیچ چیزی نمی خواهد. ولی آنها را که ترک کردم فهمیدم شادی حداقل زیستن بین کسانی را می خواهد که این چیز ها را بدانند.

اشرف

خوشحالم كه دوباره مي نويسي من يه خودخواهم. خودخواهي قبلش سخته و بعدش زيبا و لذتبخش. پشيمون ميشي كه چرا زودتر به خواست خودت، فقط و فقط به خواست خودت عمل نكردي.