در دل طبیعت

چون بعد از ساعت ۶ رسیده ایم شام تمام شده! هیچ کس باورش نمی شود که به این راحتی بگویند شام تمام شده و باید بخوابید تا صبح که صبحانه آماده شود. آخرش به این نتیجه می رسیم که از شهر برای مان غذا بگیرند و همین می شود که تا ساعت ۱۱ شب می نشینیم توی آلاچیقی که غذاخوری است و حرف می زنیم و می خندیم.
 
جایی که شب باید بخوابیم کلبه های گرد بی نظیری است که زیباییش و سلیقه ای که برای تزیینش با بامبوهای باریک به کار رفته نفس آدم را حبس می کند. شرشر باران می زند و هوا خنک است و من تنها هستم توی این کلبه ی دنج دوست داشتنی.
 
قدم که بیرون می گذارم تازه می فهمم چه جایی آمده ایم. تا چشم کار می کند سبز. روی چمن های باران خورده که راه می روی زندگی همین طور توی وجودت جاری می شود و قلقلکت می دهد. گاو٬ بوفالو٬ اردک٬‌ بوقلمون٬ اسب و حتا یک میمون که روی سقف یکی از کلبه ها جست و خیز می کند و کلی پرنده های رنگارنگ پر سر و صدا...


صبحانه ی مفصلی می خوریم از گوشت و لوبیای سیاه و کره و پنیر و خامه. با آب میوه های استوایی و چای و شیر قهوه.


همین جا٬ یک گوشه ای٬ سگی دارد بچه می زاید. ۲ تا بچه ی اولش مرده اند. سومی سالم است و دارد چهارمی را به دنیا می آورد. عذاب می کشد. درد و زجر را می شود در چهره اش دید. ذره ای صدایش در نمی آید. همین طور درد می کشد و تلاش می کند. بچه که به دنیا می آید بالاخره٬ بند نافش را قیچی می کنند و شروع می کند به تمیز کزدن بچه اش. تا عصر ۸ تا بچه می آورد و از خودش تقریبن هیچ نمی ماند.


گوشت ها را به سیخ های کلفت چوبی کشیده اند و کباب می کنند. و مرغ درسته را. و تا سرحد خفه شدن می خوریم٬ به همراه سالادی عجیب و با سلیقه چیده شده.


اینجا یک مزرعه ی خانوادگی است که مهمان هم می پذیرد. نهایت آرامش را می شود درش تجربه کرد. آدم احساس بی وزنی می کند٬ بی زمانی٬ بی خیالی.


بهترین برنامه ای است که برای یک ۲۴ می شود تصور کرد. جدای از همه ی دنیا٬ در آرامش مطلق.

/ 8 نظر / 3 بازدید
سحر پاکمهر

وقتی برامون از اونجا و لحظات زیبایی که می گذرونی می نویسی احساس میکنم خودم الان اونجا هستم.خیلی خوبه که داری یه زندگی متفاوت رو تجربه می کنی , سفر همیشه حرف های زیادی برای گفتن داره.توصیفاتت واقعا زیباست.خوشحالم برای این همه حس قشنگی که در درونت هست. دوستت دارم و می بوسمت.[قلب]

ماه رقصان

ٌWOW!خيلي مهيج به نظر مي رسه! خوشحالم ...توله سگ چهارمي هم سالم بود؟

جیران

حسودیم میشه.[شوخی][ناراحت]

مکین

خانوم ببخشید شوما خارج زندگی می‌کنین؟!!

مهشید

vay man hes mikonam hamash filme!

مهرنوش

آرامش مطلق؟؟!! برای من تبدیل شده به یه عبارت عجیب و باورنکردنی!

بی نام

چقدر زیبا و عجیب بود توصیفها: سگی که دارد تمام میشود از زاییدن مهمانپذیری که ساعت 6 به بعد شام ندارد بی وزنی,بی زمانی و آرامش مطلق همه بر روی چمن های باران خورده با کلی حیوانات عجیب... چقدر از یاد برده ایم لذت بردن از زیبایی را !

نیم

عکس هم می گذاشتی خوب یا اسم محل که برویم بگردیم. به دنبال کنفرانس باید بگردیم آن حوالی با این توصیفاتی که می کنی...