Insight

جدیدن دچار ویژگی عجیبی شدم. خودم هم دارم می ترسم یه کم! جمله ی دقیقش رو بخوام بگم :«می تونم پلیدی های آدما رو ببینم»!!! هر کسی که دور و برم می بینم٬ یه بخشی تو وجودم خصوصیات منفی اون فرد رو جلو چشمم ردیف می کنه. چیزایی که تا به حال فکرشون رو هم نکردم. حتا گاهی تعجب می کنم از فهمیدن شون.

این حس رو دوست ندارم. همچنان ترجیح می دم خوبی های آدما رو ببینم٬ خصوصن که در مورد بیشتر آدما فقط خوبی هاشونه که به من مربوط می شه. نمی دونم آگاهیم و شناختم نسبت به آدمای اطرافم بیشتر شده یا حساس شدم یا دارم به خودم تلقین می کنم یا هر چیز دیگه. ولی در هر صورت سخته این همه اطلاعاتی که داره واصل می شه رو پردازش کردن و تازه بی خیال نتیجه اش شدن. آخه من که این طوری نمی تونم زندگی کنم!

/ 9 نظر / 3 بازدید
فرانکلین

راستی تولدت مبارک. البته با تاخیر

فرانکلین

حست بهت دروغ نمی گه. حتمن این قدرت رو داری

۰۱۰۱۰۱۰

آرههههههههه نمی دونم تبریک بگم به این تواناییت یا متاسف شم شاید به قولی فرقی نداره وقتی ندونی و نبینی غصه ات می گیره وقتی می دونی و می بینی... راستی هنو اونقد دیر نشده که .... این چند روزه همش تو چرت بودم دیر فهمیدم به دنیا اومدی یه دور دیگه به آغاز رسیدی اما متفاوت... مبارک و در اوج باشی در این گردش دوبارهی بی تکرار خیلی با کلاس تبریک گفتم

ماه رقصان

خوب من اولش اگه بخوام رک و بی رودربايستی حرف بزنم بايد بگم که شايد اين ويژگی ها توی وجود خودت بيشتر شده يا حداقل داری بهشون بيشتر توجه می کنی و فکر می کنی و اين باعث می شه که اينطوری ببينی و اين صفتها را رو در بقيه هم بيشتر شناسايی کنی. دومش هم من بر عکس گذشته معتقدم ميزان خوبی و بدی اينقدر ها در دنيای ما عوض نشده فقط دو تا اتفاق باعث می شن که ما اينطور می بينيم : ۱. جمعيت کره ی زمين بالاتر رفته و در نتيجه تعداد افرادی که يک ويژگی بد رو دارن بيشتر شده ۲. محيط های اطراف ما متاسفانه محيط های خالی از احساسات مثبته چون اينطور که به نظر می آد آدمهای ديگه ی دنیا اين تلقی رو ندارن سومش هم : بازم می گم نکته ی فيلم راز يادت نره ... سعی کن خوبی ها رو ببينی .. به زور هم شده تمرين کن ...به خودت تلقین کن نمی دونم خلاصه یه کاری بکن ! وگرنه توی خودت تلنبار اين صفتها رو جمع خواهی کرد... و اين بود انشای من !

مانا

به نظر من اگه فقط يک حسه ممکنه اشتباه کنه ولی اگه مدرک و دليل داری يعنی مثلا فلانی اين کارها را کرده و خوب من می فهمم که مشکل شخصيتی داره اونوقت ميشه بهش اطمينان کرد.و شناخت راجع به خصوصيات آدمها ميتونه در خيلی موارد بهت کمک کنه به شرطی که باعث قضاوت روی خوبی و بدی آدمها نشود.همه آدمها خوب هستند و فقط بعضی ها به دليل زخم هايی که در کودکی ديده اند دچار مشکلات روانی زيادی هستند و خيلی خوبه که ما شرايط و افراد اطرافمان را بشناسيم.اين از بحث هايی است که برای من خيلی جالبه و شايد هم پستی راجع بهش بنويسم.

علی سایه

علمیش :‌ http://www.eqtoday.com/archive/hijack.html http://en.wikipedia.org/wiki/Amygdala اگه واکنش نسبت به کل محیط اینجوری شده ... .. نسبت به قبل کمتر احساس امنیت میکنی و متمرکز میشی رو شناخت تهدید ها (‌بالقوه یا بالفعل )‌ که طبیعتا یه مکانیزم دفاعی نا خود آگاهه .. ------------------------------------------------- دوستانه :‌ این یه فرصت خوبه که گنجایش خودت رو بسنجی و مهارت رو در رویی با حقایق محیطت بالا ببری