پراکنده های روز تولدم

چقدر هر سال کمتر و کمتر می شن اونایی که تولد آدم رو یادشون می مونه و حوصله می کنن که تبریک بگن. چقدر هر سال کمتر می شه هیجان کادو گرفتن و کادو باز کردن٬ چون از قبل می دونی توی همه شون چیه. چقدر هر سال دلهره آور تر می شه بزرگ تر شدن و بیشتر فرو رفتن تو دنیای جدید. دیگه خیلی گذشته از روزگاری که دلم نمی خواست وارد دنیای آدم بزرگا بشم. حقیقت اینه که منم یه آدم بزرگ شدم مثل بقیه و هیچ عین خیالم هم نیست. حقیقت اینه که بیش از حد واقع گرا شدم. هنوزم یه فکرایی به سرم می زنه٬ هنوزم ممکنه کارایی کنم که حتا باعث تعجب خودم بشه٬ اما دیگه می دونم که واقعیت وجودم همینه. نه خارق العاده ام٬‌ نه عجیبم٬ نه معمولی. همینم که هستم. دیگه کاملن روی زمینم٬ چسبیده به خاک. و باید زیر پام محکم باشه واسه قدم برداشتن. سنگین شدم و اینرسی سکونم چند برابر شده. هر چند زیاد حرف رفتن می زنم٬ ولی واقعیت اینه که دلم همش هوای یه جا موندن داره٬ هوای سکون. از همون بچگی هم حرف های ساکن به نظرم جادویی بودن! هیچ صدایی نداستن ولی خونده می شدن. واقعیت اینه که من باید یه زمستون خواب می شدم! حالا نه خرس قطبی٬ یکی که مجبور نباشه تو روزای سرد برفی پاشو از خونه بیرون بذاره. شایدم واقعیت اینه که من باید همینی می بودم که الان هستم.

و یه واقعیت دیگه اینه که من امروز شاد بودم و پر از انرژی! قطعن دلیلش این نبود که سال روز ورودم به این دنیاست و شانس زندگی بهم داده شده و اینا! این بود که احساس می کردم این روز مال منه! احساس می کردم حق دارم دیر برم سر کار٬ حتا نرم سر کار٬ حتا اگه رفتم هیچ کاری نکنم و شاد باشم فقط. زود گذشت امروز...

/ 9 نظر / 3 بازدید
nazbaroon

my lovely friend wiht her beautiful kind of heavy inertia, hapopy b-day 3000 times

گلمریم

سلام. تولدت مبارک. هم آره، هم نه. به همه اون چیزایی که راجع به سن و سال و اینا گفتی.

خانم شين

تولدت مبارک... خوب تو پيری آدم دقيقا به همين جايی می رسه که تو رسيدی مادر! آب مرواريدتو که عمل کردی يه سر به ما بزن!!

ماه رقصان

تولدت مبارک دختر دی ماهی ! راستش مهم نيست کی هستی و چيکار می کنی ٬ مهم اينه که هستی! مهم اينه که اينقدر بزرگ شدی که بتونی تصميم های اساسی زندگيت رو بگيری ! هر تصميمی مطمئنا بهترين تصميم تو خواهد بود. خوش باشی و موفق .

آقای الف

آدمهای پیرامون ما اهمیت شان هم دارد کمرنگ تر می شود! همین که خودت شادی و از بودنت شاد، روز تولدت شاد است! چه فایده دارد آدمی باشی تلخ پر از تبریک های مزورانه! تولدت مبارک دی ماهی! شادی سبز و پر دوام...

مليکا

تولدت مبارک مريم خوب و ناز من! واقعیت اینه که تو باید همینی می بودی که الان هستی... بهترين آرزوها رو برات دارم

سولی

تولدت مبارک. آرزوی زندگی سرشار از عشق و انرژی و سلامتی میکنم.من هم روزهای تولدم رو دوست دارم دقیقا به همون دلایلی که گفتی.که احساس میکنی اون روز مال خودته و ...سبز باشی.

کلبه

من معمولن روزای تولدم هميشه غمگين بودم تا اينکه ....